Vanasadama Jahisadam avab 1. mail järjekordse tegutsemishooaja pakkudes kuuendat aastat järjest nii Eesti, naaberriikide kui ka kaugemate külaliste alustele sildumiskohta otse Tallinna südames Admiraliteedi basseinis. Vanasadama Jahisadamas pööratakse algaval hooajal erilist tähelepanu merepäästele ja turvalisusele. Lisaks sellele, et alused on sadamas tuulte ja lainetuse eest kaitstud, baseerub algaval hooajal Jahisadamas ka merepäästeüksus.

Käesoleval aastal sõlmisid AS Tallinna Sadam ja MTÜ Tallinna Vabatahtlik Merepääste koostöökokkuleppe eesmärgiga edendada merepäästet ja –turvalisust Tallinna lahel ja Vanasadamas. „Algaval navigatsioonihooajal Vanasadama Jahisadamas baseeruv merepäästeüksus on valmis ööpäevaringselt reageerima merelt ja Vanasadamast tulevatele abikutsetele. Samuti antakse vajadusel Vanasadama Jahisadama külalistele esmaabi,“ selgitas Tallinna Sadama sadamaohutusosakonna juhtaja Siiri Lõhmus.
 
Merd mööda saabuvale külalisele on Vanasadamas kõik vajalik kohe käe-jala juures. Jahisadamas pakutavatele teenustele, nagu sauna kasutus, prügi vastuvõtt, vee-, elektri- ja kütusega varustamine, lisaks on suvel Admiraliteedi basseini ümbruses avatud ka mitmed kohvikud ja väliterrassid. Mai alguses avavad uksed nii Euroopa hotelli restoran Oliiv väliterrass kui ka Admiraliteedi basseini ääres paiknev kalarestoran City Marina. Sadama Turu hoones jahtklubi vahetus läheduses on aastaringselt avatud ka Kai kohvik.
 
Algaval hooajal on Vanasadama Jahisadamas merele minekuks mitmeid erinevaid võimalusi. Alates 16. maist on võimalik Vanasadamast Lennusadamasse sõita ajaloolise auriku Katharina pardal. Jahirendiga tegelev firma Sailing.ee on uuendanud oma jahiparki ning pakub uuel hooajal purjetamisvõimalust Eesti suurima charterjahiga Aurelia. Oma seitsmendat hooaega alustab Vanasadamas ka praktilist purjetamisõpet täiskasvanutele pakkuv Sailing.ee purjetamiskool.
 
Tänu heale asukohale, modernsele infrastruktuurile ning mugavatele teenustele külastab Vanasadama Jahisadamat hooaja jooksul keskmiselt 1500 alust, ligi 70 alusele on Jahisadam kodusadamaks.
 
Admiraliteedi basseinis paiknev 110 kaikohaga Vanasadama Jahisadam avati 2010. aastal. Jahisadama ruumid on rajatud endisesse C-terminali, samas hoones asub ka Tallinna Jahtklubi ning Sadama Turg.
01.05.2015
Ava täisvaade