AS-i Tallinna Sadam poolt tellitud uute parvlaevade kuuemeetrine mudel läbis nelja päeva jooksul Soome firma Aker Arctic basseinis jääkatsetused, mille käigus kontrolliti laeva liikuvust erinevate jääolude korral.
 
“Esmased testitulemused on nii testija kui ka projekteerija kinnitusel väga head ning parvlaevad suudavad hästi toime tulla ka keerulistes jääoludes, olles võimelised läbima ka kuni kahe meetri paksust rüsijääd,” lausus Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil. “Testitulemused ja nendel põhinevad mudelarvutused on aluseks lõplikule laeva ehitusprojektile, mis edastatakse lähinädalatel laevatehastele.“
 
Eelnevalt toimusid jaanuari alguses laevade mudelkatsetused Poolas asuvas vastavas testbasseinis, kus mõõdeti parvlaeva liikuvust suvistes mereoludes. “Tänaseks on lisaks mudelkatsetuste läbiviimisele juba laevade tarbeks välja valitud ka mootorite, trasterite, generaatorite ja elektrisüsteemide ja muude põhiosade tarnijad ning tehased saavad alustada laevakerede ehitustöödega,” lausus Kiil.
 
Poolas Gdánskis asuvas Remontowa laevatehases alustatakse esimese uue parvlaeva metallilõiketöödega veebruari lõpus. Sefine tehases Türgis algavad metallilõiketööd märtsis.
 
Aker Arctic testis jäävõimekust koos parvlaevade projekteerija LMG Marin ning laevu ehitavate Remontowa ja Sefine tehase inseneride osalusel. Aker Arcticu 75 meetri pikkuses basseinis läbis mandri ja suursaarte vahelise LMG 150-DE parvlaeva täpne vähendatud koopia nelja testipäeva jooksul erineva paksusega sile- ja rüsijääd, nii sügavates kui madalates veeoludes.
 
Tallinna Sadam sõlmis nelja uue parvlaeva ehituslepingud 2014. aasta eli uut parvlaeva ehitatakse Poolas Gdánskis ja Türgis Altinovas asuvates tehastes. Parvlaevad on 114 m pikkused ning mahutavad 150 sõiduautot või kuni 12 autorongi. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti on reisiparvlaevadel 700.
 
Riik sõlmis mullu detsembris Tallinna Sadamaga kümneks aastaks lepingu parvlaevaühenduse korraldamiseks Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu liinidel, algusajaga 2016. aasta 1. oktoober.

25.01.2015
Ava täisvaade