Tallinna Sadam valiti Vanasadama kruiisiala arendusprojektiga DPC Innovation Awards 2017 konkursi Green Port / Terminal auhinna viie nominendi hulka. Auhind antakse sadamale või terminalile, mis on üles näidanud aktiivsust ja uuendusmeelsust looduskeskkonna ja vee kvaliteedi säilitamise, õhusaastatuse vähendamise, setete töötlemise, kogukonna kaasamise või teiste jätkusuutlike tegevuste osas.

Tallinna Sadam kavandab Vanasadama arendustööde raames kruiisireisijaid teenindava uue terminali ehitust, mille rajamisel lähtutakse jätkusuutlikkuse ja nutikate lahenduste põhimõtetest ning soovist kujundada senini peamiselt kruiisituristidele mõeldud alast terviklik ja atraktiivne linnaruum. Kruiisiala arendustegevuse kõrva on juba ehitatud Läänemere keskkonnahoiule kaasaaitav mikrotunnel, mis võimaldab Tallinna Vanasadamas peatuvatel laevadel reovett ära anda piiramatus koguses.

Green Port / Terminal auhinnale kandideerivad Tallinna Sadama kõrval veel India Nhava Sheva sadam projektiga Gateway Terminal, Islandi Faxafloahafnir sf sadam projektiga ISO 14001 sertifitseeritud sadam, Göteborgi sadamavalitsus projektiga „Jätkusuutlikkuse raport 2016“ ja Melbourne’i sadam jätkusuutlikkuse projektiga Mirrat.

Auhinda annab välja ajakiri The Dredging and Port Construction. Võitja kuulutatakse välja 29. novembril Londonis. 
 
Lisainfo DPC Innovation Awards kodulehel
15.11.2017
Ava täisvaade