Riigikogu logistika ja transiidi toetusgrupp külastas Baltimaade suurimat terminalide operaatorit

Riigikogu logistika toetusgrupp külastas korduvalt Eesti kõige edukamaks ettevõtteks valitud logistikafirmat Vopak E.O.S., mis on suurim iseseisev terminalide operaator Baltimaades.

Külalisi võõrustanud ettevõtte juht Arnout Lugtmeijeri sõnul on Eesti logistiliselt väga hea asukohaga naftasaaduste töötlemiseks ja transportimiseks. Venemaa naabrus ja Muuga sadama infrastruktuurid võimaldavad pakkuda suurepäraseid võimalusi vedelkütuste transportimisel meritsi Ida-Euroopast Lääne-Euroopasse, Ameerikasse ja Kaug-Aasiasse. Lugtmeijer lisas, et Vopak E.O.S.-i eesmärk on  integreerida pakutavaid teenuseid veelgi enam Vopaki globaalse terminalide võrguga ja jätkata ettevõtte positsiooni tugevdamist meie piirkonnas.

Riigokogu logistika ja transiidi toetusgrupi juht Deniss Boroditš kinnitas, et soovivad igati toetada naftatoodete käitlemist, laudustamist ja transportimist Eesti terminalides. „Vopak on hea näide sellest, kuidas ühes väikeriigis saab hea tahtmise korral luua suure äri ja kuidas siin kohapeal toodete lisandväärtustamine tasub ära,“ lausus Boroditš.   

AS Vopak E.O.S. opereerib nelja kaasaegse terminaliga (Termoil, Trendgate, Pakterminal ja Stivterminal), mille mahutite kogumaht on 1 026 000m3. Ettevõttes töötab ligi 500 inimest, neist pooled raudteefirmas ERS ja pooled terminalides.

Transiidi ja logistika toetusrühma liikmed on lisaksDeniss Boroditšile Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, Inara Luigas, Tõnis Palts, Aivar Riisalu, Kalev Lillo, Jevgeni Ossinovski, Remo Holsmer, Rannar Vassiljev, Arto Aas, Valeri Korb, Olga Sõtnik, Lauri Laasi, Lauri Luik, Peeter Laurson ja Vladimir Velman.

Täiendav info: Deniss Boroditš, telefon 5030084

17.10.2013
Ava täisvaade