14.02.2011
Eesti Logistikaklastri liikmed tutvustasid täna, 14.veebruaril Astanas toimuval Eesti-Kasahstani Ärifoorumil Eesti logistilise asukoha eeliseid ja pakkusid kasahhidele koostöövõimalusi.

Astanas Eesti ja Kasahstani valitsustevahelise komisjoni II istungil osaleva majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi sõnul võiks Eesti kujuneda Kasahstani jaoks maailma mereväravaks.

Eesti Logistikaklastri juht Urmas Kõiv lisas, et Eestil on selleks arvestatavad eelised tänu sadamate sügavusele. „Kasahhid, kes veavad suuri kaubakoguseid, on huvitatud keskmiselt 100 000 tonniste laevapartiide müümisest, mis eeldab sügavate sadamate olemasolu,“ selgitas Kõiv.

Võrreldes konkureerivate transpordikoridoridega suudab Eesti pakkuda Kasahstani ettevõtetele madalamat logistikakulu transporditava kauba tonni kohta.

AS Tallinna Sadam on valmis leidma võimalusi investeeringuteks terminali või jaotuskeskuse loomiseks Kasahstani kaupadele.

Ärifoorumil, kus osales kokku 150 Kasahstani äriliidrit koos Eesti logistika- ja transpordiettevõtete juhtidega, tutvustasid Eesti ettevõtete koostöövõimalusi Ain Kaljurand Tallinna Sadamast, Kaido Simmermann Eesti Raudteest, Tiit Vähi Sillamäe Sadamast, Erik Sakkov Tallinna Lennujaamast ja Arnout Lugtmeijer Vopak EOS-st.

03.03.2011
Ava täisvaade