Majandus- ja kommunukatsiooniministeeriumi ning Eesti Logistikaklastri kutsel saabuvad kolmapäeval, 26. oktoobril Tallinnas toimuvale 7. rahvusvahelisele transiidikonverentsile TRANSESTONIA 2011 strateegilised koostööpartnerid Kasahstanist ja Kanadast.

Transiidikonverentsi TRANSESTONIA 2011 läbiv teema on seekord Transatlantic Horseshoe (Atlandiülene Hobuseraud), mis on klastri poolt arendatav ja läbi Eesti kulgev Põhja-Ameerikat Venemaa ning Kesk-Aasiaga ühendav intermodaalne transpordikoridori. Nimi on tingitud selle üle Atlandi kulgeva kaubatee kaarjast trajektoorist -  kiireim ja kindlaim teekond, mis kulgeb Memphisest Venemaale ja Kasahstani läbi Halifaxi ja Tallinna sadamate.  Efektiivsete raudteevedude eest kannab Ameerika poolel hoolt CN (Canadian National, mille suurimaks investoriks on Bill Gates) ja Eestist edasi EVR Cargo koostöös oma Vene partnerite FESCO ja Logistic Operator'iga.

Transpordikoridori Transatlantic Horseshoe konkurentsivõime kinnituseks on juba aastaid läbi Tallinna toimuvad NATO veod USA-st Afganistani, kus varasemetele konteinervedudele lisandus käesoleva aasta kevadest ka lennukikütuse transiit. 

26. oktoobril Swissotel Tallinnas toimuvale konverentsile saabub Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi kutsel ametlik äridelegatsioon Kasahstanist. Logistikaklastri kutsel saabuvad strateegilised koostööpartnerid Halifaxist, Venemaalt ning peamistest konteinerisadamatest Saksamaal ja Hollandis, mille kaudu konteinerid Tallinnasse jõuavad. Transestonia 2011 annab põhjaliku ülevaate selle transpordikoridori erinevaid osasid opereerivatest partneritest, pakutavate võimaluste ulatusest ja konkurentsieelistest. Logistikaklastri poolt välja arendatav süsteem loob arvestatavad võimalused kõikidele Eesti ekspedeerijatele, samuti importööridele, eksportööridele ja traderitele.

PROGRAMM: TRANSESTONIA 2011 Transatlantic Horseshoe 
26.10.2011 Swissotel Tallinn

09:00 Registreerumine ja hommikukohv

09:30 Eesti kui atraktiivne investeerimis- ja majanduskeskkond ning värav 300 miljonilisele tarbijaturule - Eero Pärgmäe, transpordi asekantsler, Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeerium 10:00 Kasahstan kui oluline turg ning tee Põhja-Hiinasse - Berik Uandõkov, direktor, Aktau Rahvusvaheline Merekaubasadam
10:30 Atlandiülese Hobuseraua ja selle osapoolte tutvustus - Illimar Paul, arendusjuht, Eesti Logistikaklaster 

 11:00 Kohvipaus 30 min

11:30 Transpordikoridori Põhja-Ameerika poolne haardeulatus, tugevused ja konkurentsieelised - Nancy Phillips, direktor, Halifax Gateway Council
12:00 Ookeaniveod üle Atlandi - Alari Harjak, tegevjuht, Transocean Eesti (ACL'i ehk Atlantic Container Line agent)
12:30 Hubioperatsioonid Euroopas - Natalia Kapkajewa, regionaalne turundusjuht, Hamburgi Sadam

13:00 Lõuna 60 min

14:00 Tallinna Sadam: modaalsuse vahetus merelt raudteele - Ain Kaljurand, juhatuse esimees, Tallinna Sadam
14:30 Sillamäe Sadama konteineriterminali käivitumine - Mihkel Uriko, kommertsdirektor, Sillamäe Sadam
15:00 Eesti Raudtee: teekonna algus 1520mm rööbastel - Kaido Simmermann, juhatuse esimees, Eesti Raudtee

15:30 Kohvipaus 20 min

15:50 Regulaarne konteinerrongiühendus Tallinna ja Moskva vahel - Yuri Lopusov, peadirektor, Logistic Operator
16:20 Konteinerrongiühendus Tallinna ja Kasahstani vahel - Valerij Fokin, Terminalioperatsioonide Divisioni juht, FIT (FESCO Integrated Transport)

16:50 Kokkuvõte - moderaator Raivo Vare, nõukogu esimees, Eesti Arengufond

24.10.2011
Ava täisvaade