Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kohtus täna Saksamaa logistikaklastri UCS delegatsiooniga. Parts tutvustas saksa suurimate logistika ja transpordifirmade esindajatele Eesti majandusolukorda ja ärivõimalusi.
 
Parts ütles kohtumisel, et Eesti on juba ajalooliselt olnud Saksa logistikaäri idapikenduseks. Koostöö toimib ka tänapäeval, sest Saksamaa ekspedeerijate ja transpordifirmade efektiivne tegevusraadius lõpeb tavapäraselt seal, kus meie oma algab. Eesti sadamates ja vabatsoonides oodatakse Saksa logistikaoperaatoreid, samuti on meie kohalikud ettevõtted huvitatud partnerlusest.

Saksa logistikafirmade praegune kahepäevane külaskäik on reaalseks jätkuks Partsi kohtumisele UCS-i liikmetega Berliinis selle organisatsiooni 40. aastapäeval jaanuaris ja kinnituseks sakslaste konkreetsest huvist Eesti poolt pakutavate võimaluste vastu.

Sakslaste võõrustajaks Eesti logistikaklaster. Saksa kolleegidele tutvustatakse Muuga sadamat, Tallinna lennujaama ja Ämari lennuvälja.

Viimasel ajal on suurenenud Saksa ettevõtete huvi oma ladude ja teenuste ületoomiseks Eestisse. Tegemist on ekspedeerijatega, kelle turust on suur osa Venemaa või teised endised NSVL vabariigid. Senini kasutati Saksamaa ladusid ja toimus mitmekordne ümberlaadimine. Tänases situatsioonis on odavam ja mõistlikum arvestades kogu tarneahelat teha esmane ladu Venemaa piiri lähedale.

Delegatsiooni koosseisu kuuluva Hans-Georg Brinkmanni sõnul, kes on maailma ühe juhtiva logistikaettevõtte Kühne+Nagel kesk-Euroopa tegevjuht, ollakse väga rahul otsusega laiendada oma tegevust Eestisse. Kuehne+Nagel alustas siin tegutsemist juba 2006. aastal ja laiendab hetkel ka oma IT-keskust Eestis.

Saksa logistikaklastri delegatsiooni juhib UCS-i president Hans-Jörg Hager, delegatsiooni kuuluvad suurfirmade Kühne+Nagel Germany, Ohl Logistic GmbH & Co. KG, Militzer & Münch International Holding AG, Wilhelm Kentner Kraftwagenspedition GmbH + Co, Kube & Kubenz Internationale Speditions- und Logistikgesellschaft, Rhenus AG & Co. KG omanikud ja tegevjuhid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

28.09.2012
Ava täisvaade