Maailma juhtiv veekogude elektrooniliste kaartide ja –süsteemide arendaja ning tootja Navionics avas Eestis tehnoloogiaarenduskeskuse. Eesti ettevõtlusele suure tähtsusega samm sai teoks tänu Navionicsi soovile oma haaret laiendada ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) eestvedamisele Eesti ärikeskkonna tutvustamisel.

“Lõplik valik Eesti kasuks sündis kolme Balti riigi võrdluse põhjal, kus Eesti kasuks rääkisid mitmed asjaolud: soodne maksu- ja tööseadusandlus, madal korruptsioonitase, tööjõukulude ja elukalliduse omavaheline tasakaal, avaliku infrastruktuuri olemasolu, aga ka riigi huvi, võimalused teha koostööd ülikoolidega, merekultuuri kõrge tase ning eestlaste hinnatud oskusteave kõrgtehnoloogia vallas. Ladus koostöö EASiga aitas kiirele otsusele samuti kaasa,” kinnitas Navionicsi asutaja ja president Giuseppe Carnevali.

“Navionicsi tehnoloogiaarenduskeskuse avamine Eestis toob siia maailma merenavigatsiooni liidri. Just sellistele ettevõtetele tugineb paljuräägitud “tark” majandus, mis loob kõrget lisandväärtust ja majanduskasvu,” ütles EASi juhatuse liige Martin Hirvoja. Tema sõnul kujuneb Navionicsist suurepärane tööandja IT ja teiste valdkondade professionaalidele, eriti merendusest huvitujatele. “Mitmekuine EASi eestvedamisel tehtud selgitustöö Eesti majanduskeskkonna eelistest päädis investeerimisotsusega, mis on tunnustus Eesti aastatepikkusele sihikindlale tööle oma riigi ja ärikeskkonna arendamisel,” lisas Hirvoja.

Itaalia päritolu ettevõtte Eesti üksuse juhiks valiti pikaajalise telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia tausta ning jahikapteni paberitega Raul Vahisalu. Tema esimeseks suuremaks ülesandeks on kogenud ja innovatsioonile suunatud meeskonna komplekteerimine.

“Kui töö hooga käima läheb ja üha uued vastutusalad Eestisse kolitakse, kasvab ka töötajate arv vastavalt sellele märkimisväärselt. Esimese aasta sihiks on värvata kuni 30 inimest,” rääkis Raul Vahisalu. Tema sõnul hakatakse Eestist arendama ja haldama ettevõtte elektroonilisi jaotuskanaleid, veebi- ja mobiiliaplikatsioone, levitama online-tooteid ning pakkuma igakülgset tehnilist tuge ettevõtluse arendamise suunal. “Eesti hakkab osalema Navionicsi ülemaailmse IT taristu ümberkorraldamises ning siia luuakse kartograafia tootmis- ja arenduskeskus, mis peab rahuldama eeskätt Põhja-Euroopa ja Venemaa vajadusi ning olema valmis tegutsema eriolukordades taastuskanalina kogu grupi jaoks,” lisas Vahisalu, kellest saab ühtlasi üks kolmest Navionics Eesti juhatuse liikmest, lisaks omanik Giuseppe Carnevalile ning personalijuht Jaqueline Carnevalile.

09.04.2013
Ava täisvaade