Konsultatsioonifirma G.P.Wild mulluse uuringu kohaselt on kruiisireisijate kogumõju Tallinnale ja lähiümbruse majandusele kokku 51 miljonit eurot.

Keskmiselt kulutab üks kruiisireisija Tallinnas viibides uuringu kohaselt 56,7 eurot, mis on kõrgem kui Euroopa keskmine näitaja ehk 53,13 eurot, teatas Tallinna Sadam.
Peamised kulutused tehakse ekskursioonile (keskmiselt 26,71 eurot reisija kohta), kohalikule käsitööle ja suveniiridele (11,59 eurot), riietusesemetele (5,83 eurot) ning toidule ja jookidele (4,81 eurot).
 G.P.Wild arvutas OECD metoodikale tuginedes küsitlustulemuste põhjal välja ka kruiisireisijate panuse Eesti majandusse.
Eelmisel aastal kulutasid reisijad ja laevameeskonna liikmed Tallinnas arvestuslikult 26,4 miljonit eurot ja seeläbi loodi otseselt 177 töökohta.
Koos kaudse mõjuga toovad kruiisireisijad Eesti majandusse uuringu kohaselt ligi 51 miljonit.

Sihtkoht vastab külastajate ootustele

Uuringu kohaselt on reisijad Tallinnaga väga rahul, külaliste seas pälvivad kõrgeid hindeid nii kohalike elanike sõbralikkus, teenindus kauplustes kui ka Tallinna ajaloolised vaatamisväärsused, teatas Tallinna Sadam.

Tallinna külastanud laevareisijate seas eelmisel suvel läbi viidud uuringus vastas 96 protsenti küsitletutest, et külaskäik oli ootustele vastav või isegi ületas oodatut.
Viiepallisel skaalal kruiisireisijate poolt Tallinnale antud üldhinde keskmine oli 4,18, mis on tuntavalt kõrgem kui Euroopa keskmine 3,72.
Kruiisiturismi konsultatsioonifirma G.P. Wild korraldab uuringuid Euroopa Kruiisifirmade Liidu (ECC) tellimusel igal aastal. Tallinnas küsitleti juunist septembrini kümne kruiisilaeva reisijaid ja meeskonnaliikmeid. Kokku vastas küsitlusele 2923 reisijat ning 761 meeskonnaliiget.

Allikas: ERR Uudised

13.02.2013
Ava täisvaade