Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni (LTA) partnerite ring suurenes taas nelja uue liikme võrra. Detsembri alguses toimunud LTA üldkoololekul võeti ühehäälse otsusega LTA ridadesse EVR Cargo, Alekon Cargo, RRK ja Baltic Rail.

LTA juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul on uute partneritega koostöö sujunud juba paar viimast aastat, kui üheskoos kutsuti ellu Eesti Logistikaklaster. "Klastri algatatud tegevuste jätkamiseks on mitmed klastri partnerid otsutanud astuda LTA ridadesse, et seda koostööd jätkata," selgitas Valgerist.

Valgeristi kinnitusel on plaanis jätkata tegevusi logistikaettevõtjate ühisel tutvustamisel maailmas ning iikmete ühiste huvide esindamist suhtlemisel riigi- ja kohalike omavalitsuste organite ning teiste organisatsioonidega.

„Üheskoos messidel ja õppereisidel käies oleme suutnud end paremini nähtavaks teha ja Eestis oleme suutnud olla tõsiseltvõetav partner avalikule sektorile. Neid tegevusi ei tohiks klastri rahastusperioodi lõppedes soiku jätta, sellepärast jätkame tegevustega LTA all, “ sõnas Valgerist.

Juba varem, novembri alguses, astus LTA liikmeks CF&S Estonia, kes soovib anda omapoolse panuse LTA koostööle avaliku sektoriga, et aidata luua adekvaatne pilt ärimaailmas toimuvast ja seeläbi edendada logistikasektori arenguid.

18.12.2012
Ava täisvaade