Hiina visiidil viibivad Tallinna Sadama, Alekon Cargo  ja Eesti Raudtee esindajad kohtusid täna Fuzhous Hiina riigile kuuluva ühe juhtiva transpordi- ja logistikaettevõtte Sinotrans kohaliku esinduse juhtidega, et arutada Fuzhou sadamast väljuvate kaubavoogude juhtimist läbi Eesti.

Erkki_Veismann_Alekon_CargoAlekon Cargo juhi Erkki Veismanni sõnul andis konstruktiivses õhkkonnas peetud kohtumine kinnituse eelnevatele kokkulepetele, mille kohaselt Alekon sai õigused agenteerida Sinotransi vedusid Läänemere regioonis.

 „Tänasel kohtumisel toimunud läbirääkimiste põhjal on meil hea väljavaade jõuda lähiajal konkreetsete tulemusteni, kus Fuzhou sadamast väljuvad Sinotransi poolt ekspedeeritavad konteinerid hakkavad liikuma läbi Eesti,“ selgitas Veismann.

 Hiina üks suuremaid logistikaettevõtteid Sinotrans tegeleb laeva-, maismaa- ja õhuvedude korraldamisega ning laevade agenteerimise, ladustamise- ja terminaliteenuste pakkumisega.

Sinotrans omab muuhulgas ise nii vedel-, puist-, konteiner- kui ka ro-ro laevu. Firmal on välismaal ligi 100 tütarettevõtet, sealhulgas Lõuna-Koreas, Jaapanis, Kanadas, USA-s ja Saksamaal.

 Aprillis kirjutasid Sinotrans, Alekon Cargo OÜ, AS Tallinna Sadam ja AS Eesti Raudtee Pekingis alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt hakkavad Sinotransi transiitveod siinses regioonis käima läbi Tallinna Sadama, koostöös Eesti Raudteega.

26.05.2011
Ava täisvaade