Tallinnas algas raudtee-eettevõtete koostööorganisatsiooni peadirektorite konverents

Kuigi Euroopa Liidu ja SRÜ liikmesriikide ning Aasia riikide raudtee-ettevõtted on osa rahvusvahelise logistikaahelast, reguleerivad piirkondade raudteealast tegevust erinevad normid. Rahvusvahelise raudteekaubavahetuse tõhustamiseks on neid regulatsioone vaja omavahel sünkroniseerida, et tagada kaupade ladusam liikumine Aasia ja Euroopa vahel. Näiteks korraldatakse kauba saatmist ja aruandlust erinevalt ning kaupade liikumine ühest õigusruumist teise on seotud mahukate bürokraatlike toimingutega. Samad probleemid mõjutavad ka rahvusvahelist reisirongiliiklust. Tallinna konverentsil tegeletakse just selle teemaderingi probleemidele lahenduste otsimisega.

Organisatsiooni 27 liikmesriigist on konverentsil esindatud raudtee-ettevõtted 19 liikmesriigist: Aserbaidzhaanist, Valgevenest, Ungarist, Vietnamist, Kasahstanist, Hiinast, Põhja-Koreast, Lätist, Leedust, Moldovast, Mongooliast, Poolast, Venemaalt, Slovakkiast, Tadzikstanist, Usbekistanist, Ukrainast, Tsehhist ja Eestist. Vaatlejatena osalevad konverentsi töös Soome, Prantsusmaa ja Saksamaa raudtee-ettevõtted.

Raudtee-ettevõtete koostööorganisatsioon on asutatud 1956. aastal ning hõlmab peaasjalikult endise sotsleeri liikmesmaid. Lisaks tegutsevad vaatlejatena organisatsiooni juures Saksamaa, Prantsusmaa, Kreeka, Soome ja Serbia raudteelased.

Mainitud organisatsiooni peadirektorite konverents on järjelt 27, Eestis toimub see esimest korda.


Urmas Glase
Eesti Raudtee avalike suhete juht
GSM 5010409

30.05.2012
Ava täisvaade