Transpordiettevõtete ühistöö Eesti tutvustamisel maailmas hakkab kandma esimesi vilju - Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama koostöö tulemusena löödi käed Hispaania kruiisifirmaga Happy Cruises, kes plaanib suvel alustada oma Läänemere kruiisireise just Tallinnast.

Klastri juhi Urmas Kõivu sõnul on edukate pakkumiste aluseks koostöö klastri liikmete vahel. „Meie eesmärki, tutvustada maailmas Eestit kui atraktiivset sihtkohta, saabki täita kõige paremini nii, et pakume potentsiaalsetele partneritele kompleksseid lahendusi,“ lisas ta.

Lisaks Tallinna Sadamale ja Lennujaamale on koostööprojekti sündimisel on oluline roll ka kolmandal klastri ettevõttel -  CF&S Estonial, kes tegutseb sadamaagendina ja kelle soovitused valida Tallinn kruiisireiside alguspunktiks, tekitasid Hispaania firmas positiivset huvi.

Arvestades kruiisilaevade külastuste arvu, on Tallinna Sadam Läänemere sadamate hulgas  Kopenhageni ja St.Peterburgi järel kolmandal kohal. Sadam loodab käesoleval aastal kasvatada kruiisituristide arvu 420 000 reisijani. Tallinna Lennujaamale tähendaks kruiisituristide Eestisse lennutamine Hispaania firma viie tšarter-lennu lisandumist juba sel suvel.

23.03.2011
Ava täisvaade