7. juulil külastasid Muuga sadamat Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjoni transpordi- ja transiidi alakomisjoni liikmed, kes tutvusid Muuga sadama arengutega ning arutasid koostöövõimalusi Tallinna Sadama ja sadamas tegutsevate operaatorfirmadega.

Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjon leppis kohtumisel Tallinnas kokku, et selle aasta teisel poolel alustab opereerimist konteinerrong Kasahstani ja Eesti vahel. Rongi hakkavad koos opereerima Kasahstani riiklik raudteefirma ja Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Cargo.

Pooled leppisid samuti kokku, et Eesti osaleb Kasahstani korraldataval ärifoorumil Pekingis, mis annab pikemas perspektiivis võimaluse pikendada kaubaliiklust raudteel Eestist kuni lääne Hiinani. Lisaks osalevad Eesti ettevõtjad sügisel toimuval foorumil Astanas ning kasahhid oktoobris Tallinnas toimuval konverentsil Transestonia. Osapooled otsustasid hakata regulaarselt vahetama informatsiooni potentsiaalsete kaubavoogude osas Kasahstani ekspediitorite assotsiatsiooni ja Eesti Logistikaklastri vahel.

Loe täpsemalt ka SIIT

11.07.2011
Ava täisvaade