Euroopa lennunduse tippsündmusel, konverentsil Routes Europe 2013 valiti Tallinna Lennujaam kuni nelja miljoni reisijaga lennujaamade hulgas lennujaamade hinnatuima turundusauhinna, Routes Marketing Awards konkursil Euroopa kolme parima lennujaama hulka. Budapestis toimuval Routes Europe'il pälvis kuni nelja miljoni reisijaga lennujaamade seas esikoha Aberdeeni lennujaam, teist ja kolmandat kohta jagavad Tallinna ja Krakowi lennujaam.

Tänavu Budapestis toimuva Routes Europe'i turundusauhind on Euroopa lennujaamade seas kõige tunnustatum ja ihaldatum tunnustus, kuna võitja valivad välja lennufirmade liiniarendajad ehk need, kelle otsusest sõltub uute liinide avamine.

"Elaks Tallinna Lennujaama ümbruses 10 miljonit inimest, seisaks lennufirmad meil ukse taga," tunnistas Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov. "Et meid on aga ligi kümme korda vähem, on iga uue liini sünni taga aastaid ränka tööd. Me saame ühiskonnale lennuühendusi pakkuda ainult väga hea turundusmeeskonna ja läbimõeldud tööga, oma kaalukategoorias parimate hulka valimine kinnitab, et me oleme midagi väga õigesti teinud."

Sakkovi kinnitusel on Euroopa parimate hulka kuulumine tugev argument ka edasises liiniarendustöös.

Auhinna 16-aastase ajaloo algul esitasid lennujaamad end kandidaadiks ise, kuid tänaseks on Routes Europe Marketing Award muutunud eriti hinnatuks just seetõttu, et kandidaadid pakuvad välja lennufirmad. Lennukompaniid valivad Euroopa umbes 350 rahvusvahelise lennujaama hulgast välja need, kelle turundustegevus on viimase aasta jooksul märgatavalt mõjutanud nende liiniarenduse plaane. Lennufirmad hindavad nii lennujaama turu-uuringute, turunduskommunikatsiooni kui potentsiaalsete liinide äriplaanide taset, aga ka üldist toetust lennufirmade turundustegevusele.

15.05.2013
Ava täisvaade