EASi ning Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni (LTA) kutsel külastab Eestit 18.-24. maini nelikümmend Singapuri ajakirjanikku ja kommunikatsiooniinimest. Visiidi eesmärk on tutvuda Eesti majanduse, eluolu ja kultuuriga.

Täna saabuva delegatsiooni koosseisu kuuluvad Singapuri Pressiklubi (Singapore Press Club) liikmed, kelle hulgas on Kagu-Aasia juhtiva meediaettevõtte Singapore Press Holdings (SPH) peatoimetaja ja ajakirjanikud, kommunikatsiooniministeeriumi esindajad, ülikoolide õppejõud ning kommunikatsioonikonsultandid.

„Singapuri Pressiklubi traditsiooni kohaselt valivad nad igal aastal ühe sihtkoha, kuhu teha tutvumisreis, et end kohalike olude, majanduse ja kultuuriga kurssi viia. Käesoleva aasta reisi sihtpunktide kandidaadid olid Lõuna-Korea ja Eesti,“ selgitas EASi juhatuse liige Maria Alajõe. „Usun, et nende visiit on vastastikku kasulik – meil on, mida neilt õppida,“ lisas Alajõe.

Pildid / - Resize of IMGP1368

LTA juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul mängis oma rolli sihtkoha valikul kindlasti ka eelmise aasta novembris toimunud eestlaste riigivisiit, mille raames toimus esimene Eesti-Singapuri Ärifoorum ja kus tutvustati Eestit kui ahvatlevat sihtkohta nii äriinimestele kui ka turistidele.

 

Singapuri delegatsiooni päevakava on tihe: kuue päeva jooksul kohtutakse president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga, külastatakse EASi, Muuga sadamat, Arengufondi, Tolaram Gruppi, Skype’i, Routes Europe 2012 raames toimuvat Minilaulupidu, Vabaõhumuuseumit, Lennusadamat, KUMU, Maardu mõisa ja Toompea lossi. Lisaks tehakse Tallinna vanalinna tutvustav ekskursioon, käiakse bastionikäikudes ja istutatakse RMK eesvedamisel puid.

Eestist sõidavad kauged külalised edasi Peterburi ja Helsingisse.

17.05.2012
Ava täisvaade