Veeldatud maagaasi terminal võib tulla ka Sillamäele, OÜ Sillgas on tellinud keskkonnamõjude hindamise ning selle aruanne on välja pandud Sillamäe linnavalitsusse.

Sillgasi juhatuse liige Toomas Niinemäe ütles ERRi raadiouudistele, et Sillamäe osutus valituks mitmel põhjusel.

"Sillamäed me peame väga heaks ja õnnestunud kohaks, sest ta on logistiliselt väga hea koha peal. Sadamas on olemas vabad alad, kuhu on võimalik terminal ehitada ning see ei oma seal suurt koormat ümbritsevale keskkonnale. Seal ei ole looduskaitseala, seal ei ole taimi ja loomariigi esindajaid, keda selline terminal võiks häirida. Lisaks on seal gaasitrass, mis liigub mööda Peterburi maantee äärt," selgitas Niinemäe.

"Sillamäe sadam on arenev sadam ja sadama poolt on positiivne toetus selle terminali arendusele," lisas ta.

Lisaks veeldatud maagaasi (LNG) terminalile on plaanis rajada ka LPG terminal, mis on veeldatud naftagaaside ehk propaani ja butaani terminal.

"Plaan on neid suhteliselt paralleelselt ehitada. Me pole veel lõplikult paika pannud, kumb enne, see sõltub äriplaanist ja sellest, kuidas majanduskeskkond areneb. Põhimõtteliselt me räägime kolmest osast selles terminalis, üks on LPG, mis on naftagaaside veeldamine, teine on maagaasi veeldamine ja kolmas on ladustamine," rääkis Niinemäe.

Niinemäe sõnul loodetakse terminal Sillamäele ehitada olenemata sellest, kas Euroopa Komisjoni toetusel ehitatav LNG terminal tuleb Soome või Eestisse. "Jah, tänasel päeval me teeme selle nimel tööd," kinnitas ta.

Ehitusload loodetakse Niinemäe sõnul kätte saada enne sügist.

ERR Uudised

14.03.2013
Ava täisvaade