Logistikaklastri ettevõtted külastasid õppereisi käigus Sri Lankat, kus tõdeti, et huvi koostöö vastu Eestiga on suur, kuid üksteise põhjalikum tundmaõppimine võtab veel aega. Toimusid traditsioonilised kontaktkohtumised ning vestlused erinevate valdkonna ministritega. 14.veebruaril toimus Eesti Vabariigi aukonsuli hr Dudley Thambinayagami piduliku vastuvõt Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva puhul.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja rahvusvaheliste suhete koordinaator Liis Lehesalu ütles, et Sri Lankal toimunud kohtumistel tõusis huviorbiiti peamiselt logistikaalane koostöö, kuid tunti suurt huvi ka IT-valdkonna vastu. „Eesti on kuulus oma e-lahenduste ja IT-valdkonna poolest ja seda teadmist me täna neile ka tutvustasime. Loodan väga, et täna sõlmitud kokkulepetest me tulevikus ka kuuleme,“ ütles Lehesalu.

Tiit Vapper, Reaalsüsteemide juhatuse esimees ütles, et Sri Lankal ei ole IT-alane teadlikkus ja võimekus võrreldes Eestiga just väga kõrge. Samas on seal võimalused meie e-valitsuse laadseid lahendusi rakendada jällegi suuremad kui näiteks Indias, seda just tänu riigi väiksusele. „Mind huvitas leida endale Sri Lankas koostööpartner, kes oleks valmis meie pakutud tarkvaralahendust ka kohalikul tasandil arendama ja vajadusel kliente nõustama, et kogu teenuse elutsükkel saaks sealt poolt toetatud. Et saaksid oma toodet müüa, on kohaliku organisatsiooni näol partneri olemasolu väga vajalik ja seda aitas kindlasti ka antud visiit saavutada. Huvi koostöö vastu oli suur ja tegelikult piisabki ühest-kahest kvaliteetsest kontaktist, et läbirääkimistega edasi minna,“ sõnas Vapper.

Visiit lõppes Colombo sadama külastusega.
Visiidi korraldamisel olid Kaubanduskoja partnerid Eesti Välisministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Eesti Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon. Suure panuse programmi koostamisele andis ka Eesti Vabariigi saatkond New Delhis, Eesti Vabariigi aukonsul New Delhis hr Anil Vigil ja Eesti Vabariigi aukonsul Sri Lankas hr Dudley Thambinayagam.

Sri Lankas korraldas ärifoorumit ja kohtumisi Euroopa Kaubandus-Tööstuskoda.

Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda

18.02.2013
Ava täisvaade