9.oktoobril Belgias Antwerpenis Euroopa ühe suurima logistikafirma Katoen Natie omanike ja juhtidega kohtunud majandusminister Juhan Parts rõhutas, et lääne-ida suunaline kaupade liikumine on järjest enam tõusev trend.

„Eestis ollakse harjunud, et kaubad liiguvad pigem idast läände. Me peaks selle suhtumise ümber kujundama. Kevadel Muugal tööd alustanud Katoen Natie logistikakeskus on hea näide sellest, et saab ka vastupidi ja väga edukalt,“ ütles minister.

Katoen Natie president ja omanik Fernand Huts ja Parts leppisid omavahel kokku edasistes põhimõtetes logistikakompleksi ja jaotuskeskuse laiendamiseks Muuga vabatsoonis eesmärgiga muuta see Läänemere juhtivaks kaupade jaotuskeskuseks. Katoen Natie esindajad tõid lisaks välja põhja-lõuna suunalise logistikavõimaluste arendamise vajalikkuse, eriti raudteevõrgustiku rajamise.

Taolise mastaapse ettevõtte sisenemine Eesti turule on Partsi sõnul märgilise tähendusega ning avab uksi uutele tulijatele. Tänapäevane logistikasektor, mille silmapaistvaks esindajaks on Katoen Natie, on kõrge lisandväärtusega sektor, mis pakub üha enam lisaks kaupade liigutamisele neile ka lisandväärtust.

Belgia päritolu Katoen Natie asutati 1854. aastal. Ettevõttel on 159 logistikakeskust 28 riigis üle maailma. Firma annab tööd 10 500 inimesele ning tema poolt opereeritavate kaetud ladude kogupindala on üle viie miljoni ruutmeetri. Firma tegeleb logistiliste lahenduste pakkumisega mitmes valdkonnas, sealhulgas tööstus- ja tarbekaubad, autotööstus, üldkaubad jne. Katoen Natie on juba rajanud Muugale 25 000 ruutmeetri  suuruse kaasaegse lao- ja jaotuskompleksi, oktoobri lõpus lisandub sellele veel  16 000 ruutmeetrit. Ettevõte plaanib lähitulevikus oma tegevusi Muugal märkimisväärselt laiendada.

MKM

11.10.2013
Ava täisvaade