24.-27. aprillil Moskvas toimuv TransRussia 2012 on sündmus number üks Venemaa, SRÜ ja Balti riikide transpordikalendris. Tänavune mess on juba seitsmeteistkümnes ja seekord suurem kui kunagi varem – esindatud on üle 500 ettevõtte kolmekümne kahest riigist.

Messi avapäeva konverentsil tutvustas Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe Eesti investeerimiskliimat ja osales diskussioonis, kus  võeti vaatluse alla logistikavaldkonna rahvusvahelise koostöö küsimused, Venemaa transpordisektori areng, Venemaa astumine WTO-sse  ning selle mõju transpordi- ja logistikavaldkonnale. Samal istungil osales ka Venemaa poolt  transpordiministri esimene asetäitja  Sergei Aristo.

Pildid / - IMG_0832 väike

Sillamäe sadama turundusjuhi Andrei Birovi sõnul on Eesti ja Venemaa transpordiettevõtete hea koostöö eeskujuks kõigile teistele majandussektoritele ning ka riikide omavahelistele suhetele. „Sellist omavahelist koostööd võiksid teha kõik sektorid,“ sõnas Birov. „Ka Euroopa Liidu koostöö Venemaaga, ühise tolli- ja majandusruumi areng, algab just transpordist ja logistikast,“ selgitas Birov.

„See, et peaminister Andrus Ansip kohtus NordStreami esindajatega ja Eesti suurimate logistikafirmade esinduslik delegatsioon osaleb täna ühiselt TransRussial, on nagu Eesti transpordi- ja logistikamedali kaks poolt, mis täiendavad teineteist. Meie majanduse edukus on sõltunud ja sõltub ka edaspidi eelkõige transpordi- ja logistikasektori arengutest,“ lisas Birov.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul annab messil osalemine hea võimaluse oma logistikasektori arenguid suurele hulgale potentsiaalsetele klientidele tutvustada. "Eestlased on TransRussial käinud juba aastaid, paljudel meie ettevõtetel on seal olemas head koostööpartnerid ja pikaajalised ärisuhted," sõnas Valgerist. "Eestit tutvustava sõnumi loomisel oleme lähtunud sellest, et Venemaa koostööpartnerite huvi pole otseselt mitte see, mitu sadamat või terminali meil on, vaid nende eesmärk on laiem - teha edukat äri. Eesti ärikeskkonnal on transpordisektori vaatekohast mitmed tugevused: soodne ning lihtne maksusüsteem, vähene bürokraatia, isegi kõige karmimal talvel tõrgeteta töötavad sadamad ja raudtee. Selliste omaduste valguses võib Eesti ärikeskkonda iseloomustada kui äritegemise paradiisi ja nii on ka tänavusel messil logistikaettevõtete ühisstendi sõnumiks "Estonia – Paradise for Your Business"," selgitas Valgerist.

Korraldajad ise peavad messi juures eriti oluliseks just välisfirmade osalemist, konstruktiivset koostööd rahvusvaheliste organisatsioonidega ning mitmepoolseid läbirääkimisi Euroopa Liiduga, et vältida olukorda, kus Venemaal vastuvõetud seadused võiks saada takistuseks transpordisektori arengule.

24.-27. aprillini Moskvas toimuval TransRussia 2012 messil osalevad Eesti logistikasektori ühisstendiga Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon, Alekon Cargo, CF&S Estonia, ESTEVE Terminal, Contimer, EVR Cargo (Eesti Raudtee), Spacecom, Sillamäe Sadam, Tallinna Sadam, Smarten Logistics ja RRK Logistikapargid.´

25.04.2012
Ava täisvaade