18.mail alanud sellesuvine pööringuhooaeg Tallinna sadamas ja lennujaamas toob Tallinna viiel nädalavahetusel 16 000 kruiisituristi.

Teist suve järjest alustavad ja lõpetavad kruiisifirma Pullmantur reisijad oma kruiisireisid Tallinnas. Pööringu korraldajad on lisaks lennujamaale ja sadamale ka turismifirma Deneesti ning laevaagentuur CF & S Estonia.

Pööringute teenindamine on turismiäris väärtusahela tipp, seda nii teenuse keerukuse kui lisandväärtuse poolest. Pööringu korraldamine annab tööd ja leiba kümnetele ettevõtetele nii transpordi- kui turismisektorist, ning käivet Tallinna muuseumitele, toidukohtadele ja kauplustele. Tallinna toimimine pööringulinnana ei anna tööd ja teenistust mitte ainult hulgale siinsetele ettevõtetele ja töötajatele, vaid see on aitab ka tutvustada Eestit suurele hulgale väliskülalistele. Nendele turistidele, kes Eestis oma kruiisi alustasid või lõpetasid, jäi Tallinn kindlasti meelde.

Edukas toimetulek pööringutega on kruiisifirmade silmis kvaliteedimärgiks nii lennujaamale, sadamale kui seotud turismiettevõtetele. Pullmantur pole varjanud enda rahulolu Tallinnas mullu korraldatud pööringutega.

Pööringud toimuvad Tallinnas tänavu kolmandat aastat, Hispaania suurim kruiisifirma Pullmantur Cruises korraldab oma pööringuid Tallinnas teist aastat. Tänavu teenindavad kruiisituriste neli lennufirmat - Iberia, Vueling, Pullmantur Air ja Iberiaexpress. Neist Vueling maandub laupäeval Tallinnas esimest korda.

Kruiisireisijate pööritamisel on Tallinna suureks konkurentsieeliseks lennujaama ja sadama vahetu lähedus linna suurimale vaatamisväärsusele ehk Tallinna vanalinnale, aga ka meie konkurentsivõimelised hinnad.

20.05.2013
Ava täisvaade