Sillamäe sadam kaubamaht oli mullu 4,9 miljonit tonni, millega sadam tõusis Eesti sadamate reitingus teisele kohale Tallinna järel.

Balti riikide sadamate nimekirjas tõusis Sillamäe viiendaks Tallinna, Riia, Klaipeda ja Ventspilsi järele ja seega ei saa Sillamäed enam kuidagi väikesadamaks liigitada, ütles sadama turundusjuht Andrei Birov BNS-ile.

Sillamäe sadama ehk Silporti kasv võrreldes üleeelmise aastaga oli 40 protsenti.

Silport lülitati ka 2011. aastal üleeuroopalise transpordivõrgustiku TEN-T A-kategooria sadamate nimistusse, mille jaoks peab maht olema 0,1 protsenti Euroopa Liidu sadamate kogukäibest ehk vähemalt 3,4 miljonit tonni.

Pärnu sadama käive 2011. aastal oli ligi kaks miljonit tonni, mida on 0,2 miljonit tonni rohkem kui 2010. aastal. Suuremad kaubagrupid olid ümarpuit, turvas, hakkepuit ja puidugraanul.

Kunda sadama kaubakäive oli mullu1,82 miljonit tonni. Suurimad sadama kliendid on ümarpuidu ja teiste puidutoodete eksportijad.

Bekkeri sadama möödunud aasta kaubamaht kasvas võrreldes 2010. aastaga 6,3 protsenti umbes 0,56 miljoni tonnini. Suuremad teenindatavad kaubagrupid olid endiselt puiste- ja generaalkaubad.

Allikas: BNS ja Postimees E24

04.01.2012
Ava täisvaade