Muuga sadamasse rajatava uue konteinerterminali operaator Rail Garant on sõlminud 18 miljoni eurose lepingu, millega ostab Singapuri firmalt kuus konteinerite tõstmiseks mõeldud kraanat.

Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiili sõnul teeb teeb kraanade ostu asjaolu erakordseks see, et need tuuakse Singapurist laevadel Muugale ühes tükis ja need saavad üsna pea pärast oma kohale paigaldamist ja kontrolli tööd alustada.

Kraanad jõuavad praeguse plaani järgi kohale järgmise aasta esimeses kvartalis. Kuuest kraanast kaks on mõeldud suuremate laevade teenindamiseks.

Muuga uus konteinerterminal hakkab kava järgi tööle järgmise aasta lõpus. Selleks ajaks on muu hulgas lõplikult valmis ka uue terminali raudteeühendus, rääkis Kiil.

Tallinna Sadam sõlmis Rail Garantiga lepingu Muuga uue konteinerterminali opereerimiseks tänavu aprillis. Rail Garant on lubanud investeerida projekti 60 miljonit eurot. Samas suurusjärgus on Tallinna Sadama investeering projekti. Terminali projekteeritud võimsuseks on 360 000 konteinerit aastas.

Allikas: BNS majandusuudised

14.11.2011
Ava täisvaade