Täna Moskvas algaval regiooni olulisimal logistikamessil TransRussial on Eesti esindatud Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni ning EASi koostööna korraldatud ühisstendiga, mille kaudu saavad end Eesti transiidisektori osana tutvustada 15 ettevõtet.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni (LTA) juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul on Eesti logistikasektor juba aastaid olnud TransRussial esindatud ühisstendiga, sest koos tegutsemine aitab paremini turundada Eesti transiidikoridori kui tervikut. "Arvestades Venemaa olulisust Eesti jaoks logistikapartnerina ning meie tegevust varasematel aastatel, ei ole TransRussial osalemise eesmärgiks alustada enda tutvustamist A-st ja B-st, vaid pigem olemasolevate kontaktide hoidmine ja juba tuntud sõnumite kinnistamine," ütles Valgerist, kelle sõnul hinnatakse TransRussiat kui transpordialaste teenuste börsi, kus kaubasaatjad ning -omanikud saavad kõige põhjalikumat teavet Venemaa ja selle lähipiirkonna transpordituru pakkumistest.

TransRussial osalemine on Eesti logistikasektori seisukohast vajalik nii uute klientide püüdmiseks kui ka olemasolevate klientidega suhete säilitamiseks. "Kõrvalejäämise korral esineks oht konkurentsitihedas olukorras kaotada ka praegused kliendid - ühtlasi on see ka hea võimalus konkurentide tegemisel silma peal hoida," lisas Valgerist.

LTA ja Logistikaklastri eesmärgid Venemaal puudutavad Eesti kui Venemaa jaoks olulise logistikapartneri maine hoidmist ja parandamist, millest üks peamiseid sõnumeid on Eesti ettevõtlusvabaduse rõhutamine investeeringute tegemisel logistikavaldkonda. "Meie eesmärk on muuta Eesti transiidikoridori kasutamine kaupade veoks idast läände võimalikult probleemivabaks ning seeläbi parandada ka üldist suhtumist Eestisse," rõhutas Valgerist.

Möödunud aastal külastas TransRussia messi Moskvas üle 24 tuhande logistikavaldkonna tippspetsialisti, kelle hulgas leidus nii Venemaa kui ka välisettevõtete tipp- ja keskastmejuhte. Messi raames toimub 23. aprillil 18. rahvusvaheline logistikakonverents, kus tänavu keskendutakse IT-lahenduste kasutamisele ning logistikute töö optimeerimisele, Eestit esindab konverentsil Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe. Muuhulgas käsitletakse konverentsil ka rahvusvaheliste transpordikoridoride arengut, Venemaa WTO-ga liitumise mõjusid ning Venemaa transpordiarengu prioriteete.

Andres Valgeristi sõnul on logistikaettevõtjad korduvalt rõhutanud Venemaaga suhete parandamise vajalikkust. "Majandusminister Juhan Parts tutvustas hiljutisel tippettevõtjate ümarlaual plaani taaskäivitada Eesti ja Venemaa vaheline transiidikomisjon - see aitaks oluliselt kaasa riikidevaheliste majandussuhete paranemisele ning seeläbi ka Eesti majanduse arengule ning ettevõtjate edule," märkis Valgerist.

TransRussia toimub Moskvas 23.-26. aprillini ning kokku osaleb messil 523 logistikaettevõtet 29 riigist. Eesti ühisstendis osalevad Tallinna Sadam, Sillamäe Sadam, Paldiski Põhjasadam, CF & S Estonia, Baltic Rail, Contimer, RRK, ERS, Eesti Raudtee, EVR Cargo, Fast Train, Maru, Spacecom, Vopak EOS ning Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon.

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

23.04.2013
Ava täisvaade