Teisipäeval, 30.aprillil algas kruiisilaeva Astor sildumisega Tallinna Vanasadamas ametlikult tänavusuvine kruiisihooaeg, septembri lõpuni kestval suvise hooaja tihedaimatel päevadel saabub Tallinna kuni 9000 kruiisireisijat päevas.
 

“Algaval suvisel kruiisihooajal sildub pea iga päev Vanasadamas üks kuni kuus kruiisilaeva ja kesksuvel on tihedaimatel päevadel Tallinnaga tutvumas kuni 9000 kruiisireisijat,” ütles Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.
 
Alanud hooajal külastab Tallinna esmakordselt kümme kruiisilaeva. Samuti toimub tänavu järjekordselt viis Hispaania kruiisifirma Pullmantur pööringut, kus Tallinn on Läänemere kruiisireiside alg- ja lõpp-punkt. “Neile lisandub üks osaline pööring Saksa kruiisilaevaga Deutschland, kus osa reisijatest alustab ja osa lõpetab Tallinnas,” märkis Arro.
 
Pildid / - astor smallSuvehooaja esimene ehk Transocean Toursi kruiisilaev Astor 323 reisijaga pardal saabus Tallinna 30. aprillil, aluse eelmine peatuspaik oli Peterburi. Astori reisijatest valdav enamus oli Saksamaalt, kuid oli ka Austria, Hollandi, Taani ning USA ja Argentiina kodakondseid.
 
Astori 12-päevane kruiis algas Kielis, seejärel peatuti Karlskronas, Visbys, Stockholmis, Helsingis ja Peterburis. Tallinnas suundusid pooled reisijad Estonian Holidays korraldatavatele ekskursioonidele, ülejäänutel oli võimalus linnaga omal käel tutvuda. Tallinnast suundus Astor Sassnitzi ning seejärel reisi lõppsihtkohta Bremerhavenisse.
 
Pikim tänavu Tallinna külastav laev on 317-meetrine Celebriti Eclipse, mille pardal on üle 2800 reisija. Enim reisijaid – 3000 – saabub Tallinna 311-meetrise alusega Adventure of the Seas. Väikseim alus on 1960. aastal ehitatud ning mullu täielikult renoveeritud 87,5 meetri pikkune ja kuni 100 reisijaga Serenissima, mis võlub reisijaid privaatse ning endisaegsest meresõidukogemusest inspireeritud keskkonnaga.
 
Vanasadamas mullu uue näo saanud kruiisiala muutub Sirle Arro sõnul sel aastal veelgi atraktiivsemaks. “Uue sisu saab peahoone, välialale lisame pinke ja haljastust,” märkis ta. Arro sõnul valmib tänavu Tallinna Sadama tellimusel ka rakendus nutitelefonidele, mille abil saavad kõik kruiisilaevu ja –reisijaid teenindavad ettevõtted ning inimesed infot Tallinna külastavate kruiisilaevade kohta.
 
Suvine kruiisihooaeg kestab kuni 26. septembrini, kuid kruiisituriste on Tallinna oodata veel ka oktoobris, novembris ja detsembris. Kokku külastab Tallinna tänavu 328 kruiisilaeva ligikaudu 485 000 reisijaga, mis on läbi aegade parim näitaja. Eelmisel aastal külastas Tallinna 440 000 kruiisireisijat 294 laevaga.

01.05.2013
Ava täisvaade