6.novembrill Tallinna Teletornis toimunud 14. Logistika Aastakonverentsil Leagile kuulutati välja ka konkursi Aasta Logistikategu 2012 võitja.

Lisaks AS EVR Cargo konteinerrongile ZUBR jõudis finaali ka TTÜ Logistikainstituudi tarneahela juhtimise magistriprogramm ning Telema elektroonilise dokumendivahetuse veebirakendus. Kokku esitati konkursile 12 tegu.

ZUBR on 2012. aastal käivitunud AS EVR Cargo ning Citodat Invest OÜ ühisprojekt raudteel kaupade saatmiseks põhja-lõuna suunal. Läti, Valgevene ja Ukraina raudteedega käis eeltöö rongi käivitamiseks  juba 2008.aastast. Seni konteinerite vedu raudteel sellel marsruudil sisuliselt puudus. Seega loodi antud projektiga uus transpordikanal.

Raudteede vahel on teenusele kokkulepitud olulise soodustusega veotariif ning septembri lõpuks oli veetud ligemale 7000 TEUd konteinereid. Seniste rongide sihtpunktiks on olnud Kiiev ja Dnepropetrovsk, kuid piisava kaubakoguse olemasolul on liini võimalik pikendada kuni Odessani. Lähiajal on teenusega liitumas Moldaavia raudtee ning pikemas perspektiivis on plaan pikendada rongi tegevuspiirkonda üle Läänemere Soome ja Rootsi ning üle Musta mere Türki.

06.11.2012
Ava täisvaade