Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kohtus 10.septembril Pekingis Hiina Rahvavabariigi transpordiministri Yang Chuantang’ga. Kohtumisel räägiti praktilistest võimalustest kahe riigi transpordialaseks koostööks. Hiina on huvitatud leidmaks lahendusi oma kaupade viimiseks Euroopasse ja räägitud on lausa uuest siiditeest.

Parts rõhutas, et Eesti pakub oma arenenud logistikavõimalustega häid ja ökonoomseid lahendusi Hiina kaupade transpordiks. Eesti logistikaklaster peab jätkuvalt aktuaalseks Hiina kaupade suure jaotuskeskuse rajamist Eestisse, mis teenindaks Skandinaavia, Ida-Euroopa, Venemaa, SRÜ, Kesk-Aasia 300 miljoni tarbijaga turupiirkonda. „Me soovime näha rohkem konkreetseid Hiina erainvesteeringuid Eestisse“, ütles Parts.

Kohtumisel oli jutuks ka tehing millega Eesti Raudtee ostab Hiina ettevõttelt vedureid. Samuti räägiti Hiina vajadusest suurendada otselendude arvu Euroopasse ja soovist tõhustada merendusalast koostööd kahe riigi vahel.

Hiina minister tutvustas oma valitsuse 12-punktilist kava majanduskoostööks Euroopaga ning selgitas Hiina investeerimispankade plaane 10 miljardi dollari eraldamisel investeeringuteks Euroopasse.

Parts kohtus ka HNA Grupi nõukogu esimehe Adam Taniga. HNA Grupp on logistika-, transpordi- ja investeerimiskontsern, mille aastakäive küünib 16 miljardi dollarini, kus töötab 120 000 inimest ja mis teenindab aastas 39 miljonit reisijat. HNA Grupile kuulub 14 lennufirmat, 15 lennujaama, 55 turismifirmat, 60 hotelli, 56 laeva ja 400 kaubanduskeskust.

11.09.2012
Ava täisvaade