Kaitseminister Urmas Reinsalu ütles tänasel kohtumisel USA transpordi väejuhatuse ülema kindral William Fraseriga, et lisaks liitlassuhete tugevdamisele elavdab Afganistani transiit ka Eesti majandust.

Kaitseministri sõnul on alates 2009. aastast toimunud varustuse transiit läbi Eesti tugevdanud meie strateegilist partnerlust USA-ga.

"Loodame, et selge ja avatud majandussüsteem ja vajadusel riigipoolne toetus tagab selle, et USA ka edaspidi kasutaks Eestit ühe Afganistani varustuskanalina," ütles Reinsalu ministeeriumi pressiteates.

Samuti tõi kaitseminister välja USA transiidi positiivse mõju tervele Eesti majandusele. "Afganistani vedude arendamine on aidanud Eesti ettevõtetel saavutada tugevamat positsiooni Kesk-Aasia konteinervedude turul," lisas kaitseminister.

Kindral Fraser kohtub täna ka majandusministri Juhan Partsi ja kaitseväe juhataja Riho Terrasega. Külastatakse ka Muuga sadamat, kus Eesti transiidivõimalusi tutvustavad Eesti Raudtee, Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama esindajad.

USA transpordi väejuhatus korraldab kogu maailmas USA relvajõudude isikkoosseisu ja varustuse vedusid.

Priit Luts, ERR Uudised

19.06.2012
Ava täisvaade