Täna Logistikaklastri poolt korraldatud tippettevõtjate ümarlaual soovitas Tiit Vähi tõsiselt mõelda uuesti IME (Isemajandav Eesti) kontseptsiooni päevakorda tõstmisele.

Pildid / - Seminar06.02.2013Suur osa meie tänastest tegemistest põhineb Euroopa Liidu vahenditel. Uute finantseerimistaotluste juures tuleks eelistada neid valdkondi, mis annavad kõige rohkem tulemust ja suunata juba praegu vahendid Isemajandava Eesti majandusprogrammi välja töötamiseks.

„Euroopa Liidu abiprogrammide vähenedes, tuleks pikemalt ette mõelda, kuidas me saame hakkama siis, kui abiraha enam ei tule,“ sõnas Vähi.

Positiivseks näiteks tõi Vähi Dubai arengut. Kui kunagi sõistid inimesed seal kõrbes kaamelitega, siis pärast naftavarude leidmist sõidetakse pilvelõhkujate vahel ringi Ferraridega ning suur osa investeeringutest suunatud turismi- ja logistikataristu arendamisse. „Tänu targale investeerimisele sõidavad nad ka pärast naftavarude lõppemist ikka Ferraridega, mitte ei pöördu tagasi kaamelite selga,“ rääkis Vähi.

Logistikaklaster koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning FinanceEstonia klastriga korraldasid 06.veebruaril Eesti tippettevõtjate kinnise ümarlaua, mille eesmärk oli kaasata eelkõige oma Eesti ettevõtjaid meie asukoharessursil põhinevate uute äride ülesehitamisele.

Lisainfo:
Margot Ots
Eesti Logistikaklaster
tel 5016199
e-mail: margot@transit.ee

06.02.2013
Ava täisvaade