Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas esimese kümne kuu jooksul pea 14% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 11,3 miljoni tonni. Kõige enam veetavatakes kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi.

Transiitveod moodustasid selle aasta kümne kuu jooksul Eesti Raudteel liikunud vedudest 7,6 mln tonni, mis on 27,6% kõrgem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil.

„2018. aasta on näidanud Eesti Raudtee kaubaveos stabiilset tõusu ning me loodame selle positiivse trendi jätkumist,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Ka konteinerveod on Eesti Raudtee taristul selle aasta jooksul pidevas tõusujoones olnud, moodustades kümne kuu jooksul kokku veidi üle 42 tuhande TEU, mis on 59% enam kui möödunud aastal.

Kohalikus ühenduses sõitis oktoobrikuus rongidega 684,2 tuhat reisijat. Kümne kuu peale kogunes seetõttu üle 6,4 miljoni reisija, mis on pea 6% kõrgem tulemus kui eelmise aasta samal perioodil.

Rahvusvahelist reisirongi kasutas kümne kuu jooksul 88,5 tuhat inimest, mis on 4% rohkem kui eelmise aasta esimese kümne kuu jooksul. „Detsember saab olema Moskva-Tallinn reisirongi jaoks kõige tihedam tööaeg, sest eelmise aasta turistide huvi näitas selgeid kasvutrende. Kindlasti planeerime ka selle aasta jõulukuuks lisa väljumisi ning pikemaid ronge,“ lisas Laidvee.

(Allikas: http://www.evr.ee/et/uudised/104-eesti-raudtee-kuemne-kuu-veomahud-naeitavad-tousu)

29.11.2018
Ava täisvaade