Kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril on 2018. aasta esimese kahe kuuga kasvanud 7,6% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 2,48 miljonit tonni.

Transiitveod moodustasid Eesti Raudteel liikunud vedudest 1,67 mln tonni, mis on 22,4% kõrgem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil. Kasvanud on ka konteinerite veomaht, viimase kahe kuu jooksul lausa 23%.

Reisijate arv raudteel kasvas samuti. Kohalikus ühenduses sõitis rongidega 1, 2 mln inimest, mis on 9% rohkem kui eelmine aasta kahel esimesel kuul ja rahvusvahelist reisirongi kasutas jaanuari- ning veebruarikuu jooksul 18,9 tuhat inimest, mis on samuti tõusnud 8,5%.

„Aasta esimesed kuud on alanud meie jaoks tõusvas joones, kasvu veavad transiitveod. Jätkuvalt on meil hea meel selle üle, et aina enam reisijaid eelistab rongi kasutada oma igapäevase transpordivahendina ning ka rahvusvaheline reisirong kasvatab oma klientuuri,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

(Allikas: http://www.evr.ee/uudised/eesti-raudtee-2018-aasta-esimese-kahe-kuu-veomahud-j%C3%A4tkuvalt-t%C3%B5usvas-joones)

15.03.2018
Ava täisvaade