20.-22. septembril osalesid Eesti juhtivad transpordi- ja logistikaettevõtted Kesk-Aasia regiooni suurimal transpordimessil Kasahstani pealinnas Almatõs.

Eesti rahvusstendil olid esindatud järgmised ettevõtted: Tallinna Sadam, HHLA TK Estonia, Sillamäe Sadam, SilSteve, Eesti Raudtee, Operail, CF&S, Intopex Forward, GRS Marine ja Woodyscovery.

TransKazakhstan on viimased 25 aastat toonud iga-aastaselt kokku transpordi- ja logistikavaldkonna esindajad Kasahstani, Aasia ja teistest piirkondadest. Messil esitletakse valdkonna uusimaid lahendusi ning sellest on kujunenud antud piirkonna logistikavaldkonna otsustajatele olulisim kohtumispaik.  

Eesti suursaadiku Toomas Tirsa osavõtul korraldati ärikohtumisi Kasahstani ja teiste riikide ettevõtete ja ametkondade esindajatega, kellele tutvustati Eesti geograafilisest positsioonist tulenevaid võimalusi. Olulisimaks teemaks kujunes Uus Siiditee ehk transpordikoridorid Hiinast läbi Kasahstani Skandinaaviasse.

Käesoleval aastal osales messil rekordarv eksponente ja külalisi. Kokku oli esindatud üle 160 ettevõtte 12 riigist: Saksamaalt, Kõrgõztanist, Ažerbaidžaanist, Valgevenest, Kasahstanist, Hiinast, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast.

Käesoleval aastal osales näitusel rekordarv nii eksponente kui ka külastajaid. Näitusepinda suurendati ligi 50%, eksponentideks tuli üle 160 ettevõtte 12 riigist: Saksamaalt, Kõrgõzstanist. Aserbaidžaanist, Kasahstanist, Ukrainast, Hiinast, Lätist, Leedust, Soomest, Eestist ja mujalt.

Kaasabi ettevõtete osalemiseks messil osutab Eesti riik läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihasutuse (EAS) ning messil osalemist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

30.09.2022
Ava täisvaade