II kvartalis kasvasid aasta võrdluses nii Tallinna Sadama kontserni müügitulu, korrigeeritud EBITDA kui ka kasum. Müügitulu moodustas II kvartalis 30 miljonit eurot kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 25%. Kontserni korrigeeritud EBITDA oli II kvartalis 15 miljonit eurot (+38%) ja kasum 5,1 miljonit eurot (+205%). Poolaasta kokkuvõttes oli müügitulu 57 mln eurot (+16%), korrigeeritud EBITDA 16 miljonit eurot (+31%) ja kasum 12 miljonit eurot (+44%).

Kontserni tulemusi mõjutasid oluliselt COVID-19 pandeemia piirangute kaotamine ja kaubamahtude jätkuv langus. Piirangute kaotamise ja reisijate kindlustunde suurenemise mõjul kasvas reisijate arv kuue kuuga ligi kolm korda, seda eelkõige Helsingi liinil. Kaubamahtude languse taga on eelkõige puistlasti ja vedellasti mahtude kolmandat kvartalit järjest kestev langus. Väga head tõusu näitasid samas ro-ro ja konteinerkaubad. Laevanduses toetasid tugevat teist kvartalit kasvava nõudluse põhised Regula lisareisid ja Botnica prahtimine eelmise aastaga samal tasemel.

Tallinna Sadama juhatuse esimehel Valdo Kalmul on hea meel, et vaatamata keerulistele oludele maksis ettevõte dividendi dividendipoliitikas lubatud ulatuses. „Jätkasime planeeritud investeeringutega ja tulevikuäri kindlustamiseks otsustasime investeerida Paldiski lõunasadamasse rajades uue kai tuuleparkide ehitamiseks ja teenindamiseks,“ ütles Kalm.

Tallinna Sadama juhatus tutvustab kontserni finantstulemusi 10. augustil kell 11:00 toimuval ingliskeelsel veebiseminaril, millel saab osaleda selle lingi kaudu.

Börsiteated täismahus: https://www.ts.ee/investor/borsiteated/

(Allikas: https://www.ts.ee/tallinna-sadam-2022-ii-kvartali-majandustulemused/)

10.08.2022
Ava täisvaade